Przeskocz do treści

Fryzjer dla czworonoga

Dzisiaj pielęgnacja zwierząt jest usługą. Możemy spotkać się z zakładami, które dzisiaj zajmują się strzyżeniem psów. Kiedyś tego typu czynności wykonywano w domu, teraz powstaje coraz więcej firm, które dają nam możliwość profesjonalnego strzyżenia psów. Zakłady pracy związane z tym zajęciem przyjmują zazwyczaj wykwalifikowany personel, który jest w stanie radzić sobie z tym trudnym zadaniem.

 

Własna działalność to dobry wybór

Wiele osób, które przechodzą kurs zakłada własną działalność gospodarczą, związaną ze strzyżeniem psów. Taka działalność w praktyce nie wymaga szczególnego pomieszczenia. Wystarczy nam dwa małe pokoje. Jeden będzie służył za poczekalnie, w drugim będzie wykonywać się, wszystkie niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Musimy zadbać o to, aby w takim pomieszczeniu zabiegowym był dostęp do wody i wanna. Jest to niezbędne, aby wykonywać kąpiel dla zwierząt. Po zabiegu związanym z pielęgnacją sierści taka kąpiel jest wręcz wskazana. Jeśli wykonujemy zabieg strzyżenia, to musimy posiadać też w pełni stabilny stół.

 

Cicha suszarka

Profesjonalny gabinet nie może też obyć się bez suszarki. Pamiętajmy, aby zakupić cicho działające urządzenie. Zwierzęta mają bardziej wyczulony zmysł słuchu niż my, dlatego hałas może im przeszkadzać, lub powodować strach. Prawidłowo podczas wykonywania usługi fryzjer musi unieruchomić zwierze. Najczęściej w tym celu wykorzystuje się haki znajdujące się przy stole. Dzięki nim możemy zaczepić linkę, co pozwala ustawić zwierzaka w odpowiedniej pozycji. Sama usługa przebiega wtedy sprawnie i bezpiecznie dla czworonoga dlatego właściciele nie muszą obawiać się o swoje zwierzęta. Prowadzenie takich usług wymaga również urządzenia do dezynfekcji końcówek z maszynek czy też innych ostrzy. Trzeba także znaleźć odrobinę miejsca, aby przechowywać cały sprzęt, który będziemy wykorzystać w zabiegach pielęgnacyjnych. Pamiętajmy, że sama usługa nie należy też do takich rzeczy. Cena jest uzależniona od wielkości i rasy psa. Strzyżenie dużych psów może kosztować właściciela nawet do 200 zł za wizytę.