Przeskocz do treści

Gdzie zamawiać etykiety samoprzylepne

W każdym polskim mieście bez trudu można znaleźć liczne drukarnie. Specjalizują się one zarówno w zamówieniach niskonakładowych, jak i tych wysoko nakładowych. Ich usługi mogą być skierowane zarówno do osób prywatnych, jak również firm. Jedną z częściej zamawianych usług, na jakie można się tam zdecydować są etykiety samoprzylepne. Jak należy takie zamówienie złożyć, jak przygotować projekt oraz w jaki sposób i w jakiej postaci je należy dostarczyć? Przede wszystkim dobrze jest wybierać takie drukarnie, które posiadają system do elektronicznego składania zamówień. To bardzo ułatwia przejście całego procesu, a także daje dostęp do swojej historii zamawianych produktów. Również przesłanie pliku do drukarni może nastąpić za pośrednictwem tego panelu. Wystarczy wybrać plik ze swojego dysku i wcisnąć przycisk PRZEŚLIJ. Plik zostanie wysłany na serwer drukarni, do katalogu przypisanego do naszego konta.

Etykiety samoprzylepne termotransferowe

Jeżeli drukarnia nie dysponuje takim systemem do składania zamówień, będziemy musieli dostarczyć tam plik z projektem w nieco inny sposób. Jak? Na przykład wysyłając etykiety samoprzylepne projekt za pośrednictwem maila lub samodzielnie przesyłając go na serwer FTP. Do każdej z tych opcji należy dołączyć numer zamówienia, aby można szybko i bezbłędnie zidentyfikować, do którego klienta plik należy.

 

Na sam koniec zostawiamy najważniejsze informacje. Jakie? To, jak powinien być projekt przygotowany, aby został prawidłowo wydrukowany. Złotą zasadą obowiązująca przy drukach poligraficznych CMYK jest to, aby zawsze dostarczać plik do drutu z tekstami zamienionymi na krzywe. Jeśli tego nie zrobimy, zastosowane przez nas fonty mogą być zamienione na inne, standardowe. Dzieje się tak wtedy, jeśli na komputerze w drukarni nie są takie czcionki zainstalowane. Jeśli zamienimy je w swoim projekcie na krzywe, nie musimy się martwić o to, że wbrew naszym oczekiwaniom coś zostanie zmienione. Następnie trzeba również sprawdzić, czy wszystkie elementy w projekcie są zapisane w modelu kolorów CMYK.