Przeskocz do treści

Kalkulator dla ucznia – jaki wybrać?

Kalkulator jest jedną z ważniejszych pomocy naukowych dla każdego ucznia. Jeśli chcesz mieć pewność, że również twoje dziecko doskonale będzie radziło sobie w szkole, nie tylko na lekcji matematyki, powinnaś dla niego znaleźć odpowiedni rodzaj kalkulatora. W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na pytania, jak taki kalkulator powinien wyglądać i jakie funkcje powinien mieć. Dzięki temu unikniesz pomyłki związanej z kupnem niewłaściwego kalkulatora.

Kalkulator naukowy

Dla ucznia szkoły podstawowej, odpowiednim wyborem może być stosunkowo prosty w obsłudze kalkulator kieszonkowy. Posiada on wyłącznie najważniejsze funkcje, takie jak dodawanie, odejmowanie, dzielenie, mnożenie i pierwiastki. Jest to wystarczająca liczba funkcji w stosunku do tego, co ma do zaproponowania program nauczania dla tego okresu edukacji. Kalkulator tego rodzaju nie należy do zbytnio kosztownych. Można go otrzymać w kwocie dosyć niskiej, bo wynoszącej już kilkanaście złotych. Jego zaletą jest niewielki wymiar, mała waga i wspomniana wcześniej cena. Nawet jeśli dziecku zdarzy się zgubić lub uszkodzić taki kalkulator, to nie będzie to dla rodziców zbytnim obciążeniem, aby kupić mu nowy. Polecamy dla dzieci w młodszym wieku kolorowe kalkulatory z większymi przyciskami. Mogą one być wygodniejsze na początkowym etapie związanym z nauką jego obsługi.

 

Dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich polecamy kalkulatory naukowe. Są to bardziej rozbudowane urządzenia, mające do zaoferowania większą liczbę funkcjonalności. Takie kalkulatory pozwalają na szybsze wykonywanie skomplikowanych operacji, dzięki czemu uczeń może zaoszczędzić sporo czasu i uniknąć wielu kosztownych pomyłek, związanych z ręcznie wykonywanymi obliczeniami. Co więcej, takie kalkulatory nie kosztują już fortuny, jak to miało miejsce jeszcze wiele lat temu. Skłania to tym bardziej do ich zakupu i daje możliwość wyposażenia w nie każdego dziecka, jeśli tylko takiego urządzenia potrzebuje. Z pewnością jest to inwestycja, która każdemu dziecku się opłaci.