Przeskocz do treści

Ile kosztuje pożyczka bez zaświadczeń

O czym zwykle myślimy, kiedy staramy się o kredyt lub pożyczkę? Jedną z takich rzeczy będą koszty, które będziemy musieli w związku z tym pokryć. Wbrew pozorom, mogą one mieć naprawdę dużą wartość, dlatego dobrze jest wcześniej się dowiedzieć, za co będziemy musieli zapłacić, jeśli w naszych planach jest pożyczka bez zaświadczeń. Przede wszystkim podstawowym kosztem każdej pożyczki i każdego kredytu jest jego oprocentowanie.

Oprocentowanie jest liczone od wysokości pożyczonego kapitału. Maksymalna wysokość oprocentowania dla pożyczek i kredytów w Polsce wynosi 18 procent. Nie może być większe. Nie oznacza to jednak, że pożyczka bez zaświadczeń będzie miała tylko taki koszt. Jeśli chcesz się przekonać, za co jeszcze być może będziesz musiał zapłacić, pozostań z nami do końca w tym artykule.

Pożyczki bez zaświadczeń

Niektóre firmy pożyczkowe wymagają tego, aby ich klienci wykupili ubezpieczenie. Jest to ubezpieczenie chroniące przed śmiercią i możliwością nie spłacenia zobowiązania. Koszt takiej polisy nie musi być wysoki i może wynosić tylko 20 złotych. Jest to jednak w dalszym ciągu koszt kredytu lub pożyczki, istnienia którego należy być świadomym. Pozostałe koszty, których również musimy być świadomi to koszty opłat za przeterminowane zadłużenie. Tutaj możemy wyróżnić kilka grup, wśród których znajduje się również odsetki karne, monity listowne i telefoniczne, a także wizyty przedstawicieli terenowych, tak zwanych windykatorów. To one mogą stanowić najwyższe koszta dodatkowe. Na całe szczęście wystarczy tylko w terminie spłacić swoją pożyczkę, aby móc cieszyć się możliwością wzięcia kolejnej, często na większą sumę i również bez tych dodatkowych opłat. Warto więc dbać o swoją historię kredytową, pamiętając że im jest ona lepsza, tym lepsze są nasze warunki w wybranej firmie, w której ubiegamy się o pożyczkę. Szybszy proces udzielania odpowiedzi, wyższe sumy pożyczek, a także specjalne promocje przygotowane dla stałych klientów. To jedne z najważniejszych wiadomości, których musimy być świadomi troszcząc się o terminową płatność swoich pożyczek.

Kto może dostać pożyczkę bez zaświadczeń?