Przeskocz do treści

Plisy – co to jest?

Plisy to nic innego jak stylowe i praktyczne przesłony okienne kiedyś dawniej były nazywane żaluzjami zewnętrznymi, które świetnie komponują oraz wpasują się w nowoczesne wnętrza.

Dzięki swojej wszelkiej wszechstronności polecane między innymi do okien dachowych, ale także do ogrodów zimowych czy też plafonów. Gdyby tego było mało to, w przeciwieństwie do naszych rolet wewnętrznych, można zastosować je do okien o nietypowych kształtach, które wszyscy posiadamy, różnorodne bryły o kształtach trójkątów, kwadratów itp.

Inne atuty tego wszechstronnego rozwiązania to przede wszystkim wygodne użycie, ponieważ nie musi być żadnych dodatkowych elementów, więc spokojnie mamy możliwość zsuwania w górę lub w dół.

Plisy są wykonywane z różnorodnych tkanin, między innymi z powłoką refleksyjną lub też tkanin całkowicie zaciemniających. Do dodatkowych zalet warto przedstawić, łatwy demontaż, kiedy na przykład mamy zamiar umyć okna stanowi to dla nas proste i bezproblemowe czyszczenie najróżniejszymi środkami, które nie uszkodzą naszych żaluzji.

Kształty, jakie wchodzą tutaj w grę są różnorodne od tych niewielkich po zsunięciu, dzięki którym nie ograniczają naszej widoczności, ale także jest możliwość wykonania plis o dużych wymiarach, nawet takich do 220 cm szerokości i 300 cm wysokości! Tak to na pewno robi, a nawet musi robić wrażenie dla każdego interesanta w tej dziedzinie.

Do najpopularniejszych z rodzajów plis jest oczywiście plisa dachowa, kiedy zapewnia ona skuteczne zaciemnienie okien dachowych oraz umożliwia zasłonięcie dowolnego fragmentu okna, przesuwając plisę od dołu lub od góry, o czym już wspominałem.