Przeskocz do treści

Plisy nie tylko do okien

Przyjęło się że plisy są montowane tylko do okien. Jak jest jednak w rzeczywistości? Czy nadają się wyłącznie do tego jednego celu, czy mogą być wykorzystywane do innych rozwiązań? Okazuje się że nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby plisy mogły nam również służyć do tego, aby zakładać je w drzwiach balkonowych z przeszkleniami. Kiedy się na taki krok decydujemy, musimy jednak pamiętać o jednej, ale bardzo ważnej rzeczy – żaluzje plisowane muszą zostać dobrane na wymiar naszych drzwi.

Problem nie jest poważny, jeśli nasze drzwi balkonowe występują w standardowych rozmiarach. Jeśli jednak zostały one wyprodukowane na indywidualne zamówienie, może się okazać że problemem będzie znalezienie plisów gotowych, które będą do nich pasować. Co wtedy należy zrobić? Nie pozostaje nic innego, jak tylko zamówienie je w firmie, która bezpośrednio je produkuje. Plisy zamawiane na wymiar to duża wygoda i możliwość cieszenia się ładnymi wnętrzami, bez obaw o to że rolety plisowane będą za szerokie, za wąskie, za krótkie lub za długie.

Plisy na wymiar

Ile kosztuje wykonanie plisów do drzwi balkonowych na wymiar? Koszt takiej operacji jest zależny od kilku czynników. Jakich? Przede wszystkim wymiarów. Im plisy są większe, tym większa ilość materiału będzie potrzebna, a tym samym drożej będą nas kosztowały. Natomiast jeśli nasze drzwi na balkon nie mają zbyt dużych rozmiarów, plisy będą potrzebowały do wykonania mniejszą ilość tworzywa. Średni koszt wykonania plisów na drzwi balkonowe wynosi około 100 złotych netto. Kwota ta może się jednak różnić w każdym zamówieniu, z uwagi na rodzaj wybranego materiału, jego kolor i dodatkowe wyposażenie – na przykład zdecydowanie się na droższe prowadnice, wykonane na przykład z metalu w kolorze złota lub srebra. Plisy w oknach balkonowych bardzo ciekawie się prezentują. Wybranie ich sprawia, że w zależności od potrzeb można w całości zasłonić szybę drzwi, a jeśli chcemy tego, może ona pozostawać w pełni odsłonięta. Mało które rozwiązanie daje nam taką wygodę, dlatego tym bardziej opłaca się z tego skorzystać i cieszyć się elastycznością w sterowaniu światłem.

Plisy – gdzie kupić? Jakie mają być?