Przeskocz do treści

Targi pracy – stojaki z plexi

Polska bardzo aktywnie walczy z bezrobociem. Jednym ze sposobów są organizowane co pewien czas targi pracy, które co prawda kieruje się przede wszystkich do młodych ludzi kończących studia, licea i technika, jednak pojawiają się na nich bardzo różne grupy wiekowe. Zdarza się, że na takich targach znajdują zatrudnienie doświadczenie specjaliści, którzy z różnych względów musieli na pewien czas zawiesić swoje plany rozwoju kariery. W jaki sposób takie targi pracy wyglądają?

W dużych miastach są to wydarzenia, niejednokrotnie zrzeszające kilka tysięcy osób, dlatego aby zapanował ład i porządek, nie wystarczą ładnie ustawione stoliki czy stojaki z plexi. Najczęściej, producenci i firmy, dzielą się ze względu na różne branże, w których się poruszają. Przedstawiciele takich dużych firm opowiadają o stanowiskach, na które prowadzony jest obecnie nabór i przedstawiają benefity oraz inne pozytywne strony pracy w ich przedsiębiorstwach.

W miejscach, jak stojaki z plexi, absolwenci szkół i osoby bezrobotne mogą znaleźć specjalne ulotki, na których wypisuje się potencjalne wymagania w stosunku do kandydata oraz obowiązki, jakich miałby się podjąć. Doskonałym pomysłem, jest umieszczenie na ulotkach czy na plakatach, które przykleimy na stojaki z plexi krótkiej informacji o tym, czym firma się zajmuje, jaką ma historię i jak długo funkcjonuje na rynku.

Okazuje się, że potencjalni pracownicy bardzo cenią sobie bezpośredni kontakt z pracodawcami. Daje im to także szansę na dowiedzenie się, czego mogą spodziewać się na rozmowie kwalifikacyjnej i ile mogą oczekiwać na wyniki. Zazwyczaj, informacji takich poszukiwali w Internecie i rzadko kiedy pokrywają się one w pełni z rzeczywistością.

Tymczasem, drobne stojaki z plexi, wzięcie ulotki i zanotowanie najważniejszych punktów może sprawić, że uzyskamy pracę w wymarzonej, renomowanej firmie. Pozostaje jedynie wybór w kwestiach takich, jak wybór branży, którą chcemy się zajmować oraz to, jakie mamy doświadczenie czy ile zamierzamy zarabiać.