Przeskocz do treści

Zakładanie zieleni – czy ogranicza nas przestrzeń?

Mieszkając w bloku zapewne niejednokrotnie mogła nam przyjść do głowy myśl o własnym ogrodzie. Patrząc na metraże niektórych mieszkań pewnie wydaje się nam to niemożliwe. Zazdrościmy osobom mieszkającym w domkach, które mogą sobie na to pozwolić, ale czy na pewno tylko oni?

Zieleń w terenach miejskich.

Mieszkając w blokach z wielkiej płyty, albo w bardziej nowoczesnych apartament owcach jesteśmy uprzywilejowani tym że naszym wspólnym ogrodem opiekuje się miasto, mam tutaj na myśli różnego rodzaju parki. Nie musimy martwic się koszeniem trawy, przycinaniem krzewów ani podlewaniem kwiatków.  Jednak jak to bywa z własnością jakiejś wspólnoty, nie wszyscy o nią dbają należycie. Nie mamy pewności czy kładąc się w trawie nie natrafimy na psie odchody. W niektórych miejscach bardziej uprzywilejowani są mieszkańcy parterowych kondygnacji bloków bo maja wykupione tereny przed ich balkonami i dowolnie je można zagospodarować, na przykład na mały miejski ogródek.

Trochę lepiej mają mieszkańcy nowszych bloków które zazwyczaj są przyozdobione zielenią już w fazie początkowej. Na szczęście w dzisiejszych czasach nie musimy do końca rezygnować z naszego przywiązania do zieleni. Dysponując nawet niewielkim skrawkiem miejsca, czy to balkonem, czy małym ogródkiem albo nawet większą działką możemy zwrócić się do firm zajmujących się zakładaniem zieleni. Mają one na prawdę bardzo szeroką ofertę. Są tam też projektanci którzy za odpowiednią opłatą stworzą nam taki zielony kącik na jaki tylko pozwala nasza wyobraźnia i teren na to przeznaczony. W Internecie ogłasza się naprawdę wiele firm które się tym zajmują i co ciekawe, w dzisiejszych czasach nie musimy się udawać do firmy czy też do ogródka pokazowego aby zobaczyć ich prace ale wystarczy wejść w odpowiednią zakładkę na stronie i są wszystkie zdjęcia dotychczasowych prac.

Podsumowanie.

Jeżeli interesuje nas zakładanie zieleni, nie musimy się martwić że mamy za mało miejsca albo mieszkamy w bloku.

Wystarczy trochę poszperać a na pewno znajdziemy to co nas konkretnie interesuje.